7+

Yıl

Neslihan Kaplan Kimdir ?

ÖZGEÇMİŞ

Lise eğitimini Milli Eğitim Vakfı Özel Köksal Toptan Lisesinde tamamladıktan sonra 2008 yılında Yeditepe Üniversitesi Psikoloji bölümünü  bursla kazandı ve onur derecesiyle mezun oldu.

Lisans eğitiminde Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir hastalıkları hastanesinde ve Atatürk Eğitim ve Araştırma hastanesinde staj yaptı.

Lisans mezuniyetinden sonra Başkent Üniversitesi Odyoloji, Konuşma ve Ses Bozuklukları yüksek lisans programına kabul aldı. 2016 yılında “Hemodiyaliz hastalarında Tinnitus Bulguları” teziyle yeterliliğini aldı. Bu alandaki eğitimi esnasında Kekemelik, Hızlı Bozuk Konuşma, Afazi, Travmatik Beyin Hasarı gibi Edinilmiş Dil Bozuklukları, Sesletim ve Sesbilgisi Bozuklukları, İşitme Engeline Bağlı Dil ve Konuşma Bozuklukları, Motor Konuşma Bozuklukları, Dil Bozuklukları, Dudak-Damak Yarıklığına Bağlı Dil ve Konuşma Bozuklukları ve Ses Bozukluklarının değerlendirme ve terapi uygulaması yaptı.

Aynı zamanda Başkent Üniversitesi Hastanesi KBB kliniğinde Odyoloji stajını yaptı. Bununla birlikte Başkent Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezinde Afazi hastalarının değerlendirilmesi ve terapisini yürüttü. Ayrıca 2018 yılında Prof. A. Fuat Büyüklü danışmanlığında yürüttüğü tezi Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi dergisinde makale olarak yayınlandı.

Mezuniyetinin ardından 5 yıl boyunca Ankara’da aktif olarak özel eğitim ve dil konuşma merkezlerinde Odyoloji, Konuşma ve Ses Bozuklukları Uzmanı olarak  çalıştı. Son olarak 2021 yılında, Gaziantep’te hizmet vermekte olduğu Neslihan Kaplan Dil ve Konuşma Merkezini kurdu. Çalışma ve akademi hayatını hali hazırda sürdürmektedir.

Neslihan Kaplan -
Founder

Copyright © 2021 Limonist Tüm hakları saklıdır.